Українські правозахисники та родичі політв`язнів починають регіональний тур десятьма містами України на підтримку українців, які незаконно перебувають в тюрмах Росії й анексованого нею Криму.

Як повідомила «Крим.Реалії» голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, мета акції —підтримати українських політичних в`язнів і військовополонених, допомогти їхнім родинам і продемонструвати солідарність різних міст України в протистоянні російській агресії.

«Ми хочемо нагадати суспільству, що сьогодні сотні українських громадян перебувають в ув`язненні Кремля і за гратами через сфальсифіковані і політично мотивовані справи. Кремль садить за свободу висловлювання думок, участь у мирних зібраннях, переконань і віросповідання, а також тому, що пропаганда вимагає підживлення для образу ворога. Українці, як і за часів ГУЛАГу, досі сидять у російських в`язницях, як і тоді, кримські татари знову небажані на своїй землі в Криму», — підкреслила вона.

У десяти містах країни будуть розміщені інсталяції з 121 капкана. Вони символізують 97 політв`язнів, яких Кремль почав ув’язнювати, починаючи з 2014 року, і 24 українських військовополонених моряків, що потрапили у полон наприкінці 2018 року.

Регіональний тур триватиме два місяці, із середини серпня до середини жовтня, і почнеться з акцій в Одесі (13 серпня) та Херсоні (15 серпня). Після цього активісти відвідають Харків (3 вересня), Маріуполь (6 вересня), Запоріжжя (10 вересня), Дніпро (12 вересня), Львів (16 вересня), Чернівці (19 вересня), Вінницю (1 жовтня) і Чернігів (10 жовтня).

Поділитись: