Громадське запускає серію подкастів і перший — «В очікуванні Сенцова». Для роботи над ним об'єдналися редакції двох країн — звідки режисер родом, і до якої його відправили у в'язницю. Ідеєю, архівами, героями і монтажем займалися більше 10-ти журналістів і співробітників російської «Новой газеты» та Громадського.

10 травня 2014 року російські спецслужби затримали Олега Сенцова в Криму та звинуватили у підготовці терактів. Зараз він відбуває 20-річне покарання за полярним колом у колонії міста Лабитнангі. Водночас — режисує стрічку за власною п'єсою «Номери», яку знімають у Києві.

Посередником між режисером і акторською трупою виступає документаліст Аскольд Куров. Він же є одним із головних героїв нашого подкасту. Серед інших – міністр закордонних справ України Павло Клімкін, двоюрідна сестра українського режисера Наталя Каплан, Людмила Сенцова — мати Олега Сенцова, актори Театр.doc.

Подкаст присвячений не Олегові Сенцову як такому, а образам, які протягом процесу над українським режисером створили йому люди — свідомо чи випадково. Уже 5 років український режисер присутній у суспільній свідомості як символ.

Редакції Громадського і «Новой газеты» сподіваються, що незабаром він перестане втілювати в собі чужі погляди й очікування, і просто повернеться до рідних, які його чекають, і справи, якою хоче займатися.

Подкаст «В очікуванні Сенцова» створений за підтримки «Медиасети».

Слухайте також подкаст «В очікуванні Сенцова» в Apple Podcasts.

Продюсер і сценарист: Петро Рузавін
Звуковий дизайн і оригінальна музика: Гліб Лиманський («Новая газета») та Олексій Зеленський
Журналістки Громадського: Юліана Скібіцька, Наталка Гуменюк
Журналісти «Новой газеты»: Ольга Боброва, Павло Канигін
Поділитись: