Зміни до Податкового кодексу покладають на громадські організації та ФОПів додатковий тягар та є дискримінаційними. Відповідну заяву підписали уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Зміни до Податкового кодексу  покладають на громадські організації та ФОПів додатковий тягар та є дискримінаційними.

Відповідну заяву підписали уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

«На нашу думку, вимоги, які вводяться цими законопроектами, порушують міжнародні стандарти свободи об’єднань і є дискримінаційними в порівнянні з іншими суб’єктами господарювання», — йдеться в заяві.

Автори вітають добровільне оприлюднення річних звітів ГО про свою діяльність і про фінансові результати як добрий засіб інформування суспільства та забезпечення прозорості.

Нагадаємо, 10 липня 2017 року Президент України вніс на розгляд до парламенту законопроекти № 6674 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги» та № 6675 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент замість е-декларування для ГО

Цими законопроектами вводиться обов’язок для громадських об’єднань, річний дохід яких перевищує 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, подавати додатково річні фінансові звіти до Державної фіскальної служби, яка має оприлюднювати ці звіти на своєму офіційному веб-порталі.

Звіти повинні містити інформацію не тільки про ГО, але й про всіх фізичних осіб-підприємців (ФОПів), з якими ГО мало договірні відносини, якщо річний дохід ФОПа перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Раніше депутати не підтримали розгляд пропозиції президента про додаткові звіти для ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile