Правозахисники будуть домагатися, аби статтю 10-ту законопроекту про деокупацію Донбасу виключили або суттєво змінили

Правозахисники будуть домагатися, аби погоджену на Комітеті з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради статтю 10-ту законопроекту про деокупацію Донбасу виключили або суттєво змінили. Стаття стосується повноважень силовиків у Донецькій і Луганській областях, зокрема, застосування зброї.

Про це в ефірі Громадське.Схід повідомила експертка «Центру інформації з прав людини» Альона Луньова.

«Ми робитимемо все залежне, щоб ця стаття була суттєва змінена, або виключена взагалі з фінальної редакції закону», — сказала вона.

За словами Луньової, стаття 10, «як і 9-та, і всі інші», викликають жах через те, що конкретно не визначено територію, де силовики мають відповідні повановаження.

«Дуже широке коло повноважень, які будуть ігнорувати питання кримінально-процесуального законодавства на цих територіях. І це порушення прав людини, гарантованих Конституцією», — зазначила правозахисниця.

У редакції документу, напрацьованому спочатку робочою групою, пропонувалося зокрема, що силовики зможуть застосовувати зброю, затримувати осіб, що перешкоджають їхній роботі, обмежувати рух транспортних засобів, використовувати в службових цілях помешкання громадян і засоби зв’язку.

Фактично це ті самі повноваження, які силовики мають на сьогодні в районі проведення АТО.

ЧИТАЙТЕ: Оновлений проект деокупації Донбасу: нова назва АТО, обов’язки агресора та повноваження силовиків.

Дехто з членів Комітету нацбезпеки стурбувався, що через нечітко окреслений в проекті закону район проведення АТО — дії силовиків можуть  поширюватися на всю територію Донецької та Луганської областей. Зокрема й на міста, які нині не вважаються територією проведення АТО. Олексій Рябчин з «Батьківщини» вважає, що ця норма фактично вводить військовий стан на всій території Донбасу.

17 листопада Комітет Ради погодив статтю про застосування зброї у законопроекті про деокупацію Донбасу.

Після невдоволення громадськості і політиків у розділ статті про застосування зброї додали формулювання «у разі крайньої необхідності».

Таким чином, комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект у другому читанні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile