У Верховній Раді зареєстровано проект закону про деокупацію Донбасу, ініціатором якого є президент Петро Порошенко.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про деокупацію Донбасу, ініціатором якого є президент Петро Порошенко.

Текст відповідного законопроекту розміщений на сайті українського парламенту.

Президентський законопроект про відновлення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу містить наступні основні положення:

  • У тексті законопроекту подається визначення, які території Донецької та Луганської областей визнаються тимчасово окупованими. Це сухопутна територія, морські води України, а також повітряний простір, «де збройні сили Російської Федерації і окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють окупаційну владу та загальний контроль Російської Федерації».
  • Зауважується, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України Міністерством оборони України.
  • Положення щодо забезпечення безпеки в Мінських домовленостях визначено як пріоритетні під час здійснення заходів з відновлення територіальної цілісності України.
  • Держава Україна не несе відповідальності за протиправні дії Російської Федерації як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
  • Керівництво всіма відомствами щодо захисту від російської агресії на Донбасі покладається на Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.
  • За фізичними особами зберігається право власності та інші майнові права на майно, в тому числі на нерухоме, включаючи земельні ділянки, знаходиться на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, якщо воно придбане відповідно до законів України. Те саме стосується і державного майна.
  • Окремим законопроектом Порошенко запропонував продовжити ще на один рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що закінчується 18 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альтернатива президентському проекту деокупації: основні тези.

Раніше стало відомо, що Рада розгляне два законопроекти про деокупацію ДонбасуАльтернативний проект закону про деокупацію також зареєстрований. 

10 липня Рада національної безпеки і оборони України відклала розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу. Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що Міністерству закордонних справ і Адміністрації Президента доручили провести консультації із міжнародними партнерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про деокупацію Донбасу: декларація про наміри. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile