Головний військовий прокурор України Анаталій Матіос 25 червня дав інтерв’ю виданню The Iinsider, де розповів деталі інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

Головний військовий прокурор України Анаталій Матіос 25 червня дав інтерв’ю виданню The Iinsider, де розповів деталі інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

Зокрема, Матіос розповів про фінансування замовного вбивства та порівняв підозрюваного в організації вбивства — Бориса Германа — з Олександром Парвусом – діячем російського і німецького соціал-демократичного руху початку XX століття.

«Центром оплати і фінансування розрізнених груп був один з підозрюваних. На кожній війні завжди є свій Парвус, який привозив Леніну гроші на революцію, яка залила слов’ян потоками крові на десятки років. Той теж був єврейського походження. У цьому випадку з Україною знову хочуть зробити те саме», — заявив Матіос.

Голова Українського єврейського комітету Едуард Долінський, коментуючи заяву Матіоса, зазначив, що такими словами він натякнув на «бажання євреїв залити кров’ю слов’ян».

«Головний військовий прокурор України Матіос сказав, що євреї хочуть залити слов'янських людей кров'ю», — написав він.

З критикою на адресу Матіоса виступили також правозахисники.

Як повідомляє Times of Israel, голова відділу Східної Європи центру імені Симона Візенталя Ефраїм Зуроффа назвав слова чиновника «обурливими».

Крім того, на висловлювання Матіоса звернули увагу й американські медіа.

Журнал Newsweek назвав подібні заяви «різким нагадуванням» про прояви «антисемітизму і расизму в публічному дискурсі України».

Нагадаємо, журналіст проекту розслідувань BIHUS.info Данило Мокрик заявив про намір позиватися до суду через наклеп і образи з боку голови Військової прокуратури України Анатолія Матіоса.

Матіос публічно звинуватив журналіста Мокрика нібито у роботі на екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який наразі переховується від правоохоронних органів України.

Зокрема, Матіос у грубій формі прокоментував інформаційний запит, отриманий Військовою прокуратурою від журналіста Мокрика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Матіос надав суду зафарбоване рішення про засекречення декларацій прокурорів — ЦПК

Поділитись: