Правозахисники закликали світ відмовитись від роботизованої зброї, яка сама обирає цілі
Правозахисники з міжнародної організації Amnesty International закликали країни розробити закони для заборони повністю автономних смертоносних систем озброєння
Правозахисники з міжнародної організації Amnesty International закликали країни розробити закони для заборони повністю автономних смертоносних систем озброєння.
Про це йдеться в заяві Amnesty International, яку організація оприлюднила напередодні зустрічі в Женеві експертів з автономної зброї.
«Роботи-вбивці — це більше не речі з наукової фантастики. Від дронів зі штучним інтелектом до автоматичної зброї, яка може самостійно обирати собі цілі, технологічний прогрес в озброєнні зайшов далеко за межі міжнародного права», — заявили правозахисники.
Вони вважають, що держави повинні узгодити певну міжнародно-правову базу, згідно з якою такі рішення, як вибір цілі ураження, має ухвалювати саме людина.
У заяві Amnesty International зазначається, що 26 країн вже виступили за повну заборону автономної зброї. Це Австрія, Бразилія, Єгипет, Китай.
Серед противників такого рішення — Франція, Ізраїль, Росія, Південна Корея, США та Британія. Серед цих країн вже є ті, які широко використовують автоматичну зброю ураження.
У 2017 році в Ізраїлі представили лазерну систему збиття безпілотників.
У лютому 2018 року агентство протиракетної оборони США та Ізраїльська ракетна оборонна організація успішно завершили льотний тест системи озброєння Arrow 3, призначеної для захисту від балістичних ракет за межами атмосфери.
- Поділитися: