Правозахисники з міжнародної організації Amnesty International закликали країни розробити закони для заборони повністю автономних смертоносних систем озброєння

Правозахисники з міжнародної організації Amnesty International закликали країни розробити закони для заборони повністю автономних смертоносних систем озброєння.

Про це йдеться в заяві Amnesty International, яку організація оприлюднила напередодні зустрічі в Женеві експертів з автономної зброї.

«Роботи-вбивці — це більше не речі з наукової фантастики. Від дронів зі штучним інтелектом до автоматичної зброї, яка може самостійно обирати собі цілі, технологічний прогрес в озброєнні зайшов далеко за межі міжнародного права», — заявили правозахисники.

Вони вважають, що держави повинні узгодити певну міжнародно-правову базу, згідно з якою такі рішення, як вибір цілі ураження, має ухвалювати саме людина.

У заяві Amnesty International зазначається, що 26 країн вже виступили за повну заборону автономної зброї. Це Австрія, Бразилія, Єгипет, Китай.

Серед противників такого рішення — Франція, Ізраїль, Росія, Південна Корея, США та Британія. Серед цих країн вже є ті, які широко використовують автоматичну зброю ураження.

У 2017 році в Ізраїлі представили лазерну систему збиття безпілотників.

У лютому 2018 року агентство протиракетної оборони США та Ізраїльська ракетна оборонна організація успішно завершили льотний тест системи озброєння Arrow 3, призначеної для захисту від балістичних ракет за межами атмосфери.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile