Після запровадження операції Об’єднаних сил на Донбасі з 30 квітня, на місцях нічого не змінилося. Цивільні живуть за порядками, запровадженим антитерористичним центром.

Після запровадження операції Об’єднаних сил на Донбасі з 30 квітня, на місцях нічого не змінилося. Цивільні живуть за порядками, запровадженим антитерористичним центром.

Про це Громадському повідомив голова Зайцевської військово-цивільної адміністрації Володимир Весьолкін.

«Суттєво нічого не змінилося. Діють досить правила, які прописані наказом АТЦ. На початку місяця приїжджав Жебрівський (голова Донецької ОДА – ред.) і казав, що 2-3 тижні обробляються перепустки, чітко визначать зони і потім все це буде спущене на місця для приведення у необхідний порядок», — зазначив він.

Наразі ж, зокрема, Зайцеве живе за наказом про «сіру зону».

«Усе працює так, як було. Але ми очікуємо змін і особисто я думаю, що буде краще: з розумінням того, де і яка зона видаватимуться перепустки громадянам, які мають власність, рідних або похованих рідних. І отримавши дозвіл, вони зможуть безперешкодно приїжджати до своїх рідних та близьких, до своїх домівок, які залишили. Зараз ця процедура іноді залежить від настрою командирів та ситуації», — сказав Весьолкін.

Він додав, що у Зайцевому регулярно чутно постріли. Селище знаходиться безпосередньо на лінії вогню. Частина території окупована самоназваною «ДНР». 

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил. Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile