Росія в Раді Безпеки ООН заявила, що новий мовний закон в Україні спричинить «викорінення» російської мови.

Про це під час засідання Радбезу заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небензя.

За його словами, Росія згодна з тим, що захист і просування мови титульної нації є завданням кожної держави, зокрема України.

«Ми не виступаємо проти української мови, яку до речі в Росії дуже добре розуміють, а на захист російської, викорінювати яку упереджена українська влада заходилася драконівськими, хащовими методами. Я вже не кажу, що це суперечить всім конвенціям із захисту прав людини і базовим правам людини», — сказав Небензя.

Постпред РФ стверджує, що Рада Безпеки повинна розглядати мовний закон, бо він нібито порушує одну з резолюцій, яка «має відношення до Мінських домовленностей».

«Сьогодні набирають чинності положення документу, які передбачають найжорстокішу примусову українізацію всіх боків життя і поступово впроваджують покарання за використання не української мови», — наголосив він.

Небензя заявив, що «ті, хто знають історію України», розуміють, що «питання культурної ідентичності лежить в основі того розколу, який пережила країна після Майдану 2014 року».

Представник Росії також вважає, що російські українці не є «класичною меншиною в Україні», вони офіційно не вважаються нею, але насправді російська мова є рідною або звичною для спілкування для більшості жителів України.

«Наймахровіші націоналісти мають розуміти, що російська мова є рідною для багатьох українських громадян, невже тут незрозуміло, що каральні заходи є одним із засобів розколу українського суспільства», — сказав Небензя.

Він також звернувся до інших членів Радбезу, зазначивши, що вони «можуть підіграти майданним політикам і зробити вигляд, що такі речі можна сприймати без критики», або можуть надіслати чіткий сигнал, що «захист національної ідентичності не має зводитися до порушення прав російськомовного населення».

Небензя запропонував «надіслати чіткий сигнал Радбезу», що Україні треба запобігти розмежування суспільства, аби довести спільну прихильність Мінським домовленностям. 

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: