Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підписав лист до МВФ, у якому запросив його спеціалістів приєднатися до обговорення законопроєкту про банки, більш відомого як «антиколомойський».

Про це йдеться на сайті Ради.

Там зазначили, що 23 квітня депутати розглядали документ і правки до нього у режимі відеоконференції.

«На початку засідання голова комітету Данило Гетманцев поінформував, що, за ініціативою членів комітету, підписав листа до Міжнародного валютного фонду із запрошенням його представників долучитися до обговорення законопроекту», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, профільний комітет розглянув вже понад половину правок до цього документу. Розгляд продовжили до 27 квітня.

Загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — 16335Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є останньою ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт у першому читанні. 

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Зокрема це дозволить унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

Поділитись: