Світ

Представник ЄС про «кремлівську доповідь»: Йдеться не про список санкцій

30 січня, 2018 18:05
Світ/Представник ЄС про «кремлівську доповідь»: Йдеться не про список санкцій
Зберегти
Вигляд
Європейський союз постійно аналізує свої обмежувальні заходи стосовно Росії і не пов'язує це з аналогічними діями США.

Європейський союз постійно аналізує свої обмежувальні заходи стосовно Росії і не пов'язує це з аналогічними діями США.

Про це заявив офіційний представник ЄС, передає «Інтерфакс».

«Ми беремо до відома опубліковану вчора міністерством фінансів США доповідь. Я пропоную вам звернутися до цієї доповіді, в якій чітко вказується, що не йдеться про список санкцій», — сказав співрозмовник агентства, коментуючи «кремлівський список».

Він зазначив, що всі обмежувальні заходи ЄС постійно аналізують.

«Будь-які рішення про продовження, поправки або зняття санкцій може ухвалюватиме Рада ЄС за одностайного голосування всіх 28 членів Європейського союзу», — додав він.

Увечері 29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії. 

Потрапляння до цього списку не означає, що Сполучені Штати автоматично запровадять санкції проти особи. Проте ризик потрапити під санкції для фігурантів списку вищий.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав безпрецедентною публікацію Мінфіном США списку наближених до президента Володимира Путіна.

26 січня США розширили санкції проти Росії через агресію в Україні. У списку — 21 приватна особа. До переліку віднесли як громадян РФ, так і тих, хто причетний до діяльності «ДНР» та «ЛНР».

Раніше, 2 серпня 2017-го Трамп затвердив документ, що передбачає нові санкції проти Росії. Повідомлялося, що  американські санкції стосуватимуться усіх, хто співпрацює з Росією. Тоді низка країн розкритикували цей документ. 

Пов`язані новини