Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня, на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та його уряд пішли у відставку 15 березня, на тлі політичної кризи, спричиненої вбивством журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої.

Про це повідомляє The New York Times.

Президент Андрій Кіска прийняв відставку і попросив Пітера Пеллегрині, віце-прем'єр-міністра, сформувати новий уряд. Цей крок має на меті утримати поточну трипартійну коаліцію та уникнути можливості дострокових виборів.

Відставка відбулася після того, як минулого тижня десятки тисяч жителів країни приєдналися до антиурядових акцій протесту, вимагаючи відставки уряду та повного розслідування смертей Яна Куцяка та Мартіни Куснірової.

Протести були найбільшими в Словаччині з часів антикомуністичної оксамитової революції 1989 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

12 березня міністр внутрішніх справ, заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк оголосили про свою відставку.

Також у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

У Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з  професійною діяльністю Кучака. Він писав про зв'язки між італійською мафією та людьми, близькими до Фіцо. В інших матеріалах журналіст розкривав корупційні скандали, пов'язані з партією Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Поділитись: