Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що чергового підвищення ціни на газ на 35% для населення не буде. Про це Гройсман заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Питання про те, що треба робити ще одне підвищення на 35% не стоїть і не може стояти. Цього не станеться, тому що це неприйнятно для українських громадян. І я тут виступаю на стороні людей», — сказав Гройсман.

Також він пояснив, що «підвищення ціни на газ — вимушений крок». «Це має привести до того, що ми зможемо працювати з міжнародними фінансовими ринками, обслуговувати борги і таким чином будемо забезпечувати стабільність і розвиток національної економіки», — сказав Гройсман.

В той же час, під час засідання уряду 24 жовтня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що протягом цього опалювального сезону ціни на газ для населення зростати не будуть.

За даними видання «Економічна правда», Міжнародний валютний фонд досі вимагає підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Таким чином, ціни на газ мають зрости ще щонайменше на 40%.

19 жовтня Кабмін ухвалив рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

В той же час, в уряді вирішили спрямувати додаткові 100 мільйонів гривень на програму пільгового кредитування енергоефективних заходів «теплі кредити».

Після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року у МВФ оголосили про продовження співпраці з урядом України.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile