Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що повернення тіл загиблих канадців у катастрофі літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані.

Про це він сказав в інтерв'ю канадському телеканалу Global News.

Прем'єр зазначив, що для нього та уряду Канаду найголовнішим є загиблі в катастрофі. За його словами, «можуть пройти тижні або місяці» до того, як жертв повернуть до Канади для поховання.

«Якби у регіоні останнім часом не було ескалації, ці канадці були б зараз вдома зі своїми родинами. Це те, що відбувається, коли йде війна. Невинні страждають найбільше. Це нагадування, чому всім нам потрібно наполегливо працювати над деескалацією, щоб зменшити напругу», — сказав Трюдо.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile