Попри зростання в Україні у червні кількості інфікованих коронавірусом, динаміка перебігу пандемії стабілізується. 

Про це на традиційній селекторній нараді сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль президенту Володимиру Зеленському, передає Офіс президента.

«Показники від Міністерства охорони здоров’я також демонструють в Україні. Це відображається у статистиці активних хворих та рівні госпіталізації, який в останні тижні майже не змінюється», — йдеться у повідомленні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що продовжує знижуватися відсоток хворих на COVID-19 медпрацівників. Нині він становить 6%.

«Зменшення кількості медиків, які заражаються коронавірусом, показує, що всі старання влади щодо захисту медичних працівників на передовій були правильними й мають результат. Пам’ятаю, на початку епідемії хворі медики становили п’яту частину всіх заражених. Тепер таку ж ретельну увагу треба приділяти громадським місцям. Наприклад, ресторанам, кафе чи клубам. Треба вимагати від них відповідальності перед їхніми клієнтами. Люди платять гроші не за те, щоб вийти хворими на недугу, від якої поки немає вакцини», — зазначив Володимир Зеленський.

У відповідь Національна поліція повідомила, що перевіряла роботу клубів після 22:00 й закрила розважальні заклади, які працювали, порушуючи карантин. Крім того, в Нацполіції заявили, що лише два міста — Харків і Львів — чітко заборонили роботу розважальних закладів після 22:00. Натомість в Херсонській та Сумській областях взагалі не визначено умов для роботи таких закладів у вказаний час.

Міністерство внутрішніх справ пообіцяло ретельніше взятися за контроль роботи таких закладів, щоб зменшити ризик зараження громадян коронавірусом.

Нагадаємо, з початку епідемії коронавірус в Україні підтвердили у 49 043 людей, з них 21 703 пацієнти одужали, 1 262 — померли від ускладнень. Наразі лікуються 26 078 пацієнтів.

Поділитись: