Прем’єр-міністр Лівану Мустафа Адіб, якого призначили на посаду наприкінці серпня після потужного вибуху в Бейруті, іде у відставку. Він не зміг сформувати новий уряд для подолання кризи в країні.

Про це повідомляє Al Arabiya.

Рішення ухвалили після зустрічі з президентом Мішелем Ауном.

Від Адіба очікували, що він сформує новий уряд до 15 вересня, але цьому заважали суперечки між політичними силами, що конкурують.

Формування уряду зупинилося через побоювання щодо вимог, які висунули шиїтські угрупування та іранська радикальна партія «Хезболла». Вони стосувалися призначення кандидата на пост міністра фінансів.

Раніше на цьому тижні Адіб закликав сторони допомогти йому сформувати незалежний уряд і врятувати країну, яка постраждала від кризи. Новий уряд необхідний для проведення низки реформ, які мають допомогти отримати іноземну допомогу.

Вибух у Бейруті

4 серпня у порту Бейрута стався надзвичайно потужний вибух, основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена. Ймовірно, увесь цей час вибухонебезпечну речовину неправильно зберігали на складах.

Відомо про загибель близько 190 людей та поранення понад 6 тисяч. Більше як сто людей зникли безвісти. Відомо також про загибель одного українця.

Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Внаслідок вибуху від 250 до 300 тисяч людей залишилися без житла.

Під варту вже взяли десятки чиновників, ймовірно, причетних до вибуху.

 Протести та відставка уряду

8 серпня у ліванській столиці тисячі людей вийшли на вулиці. Вони вимагали покарати винних за вибух у порту. Під час протестів щонайменше 728 людей дістали поранення через сутички з поліцією.

10 серпня після акцій протесту уряд Лівану оголосив, що іде у відставку у повному складі. Наприкінці серпня прем'єром призначили Мустафу Адіба, який мав сформувати новий уряд, але йому це не вдалося.

Поділитись: