Розмір збитків від вибуху в порту Бейрута становитиме приблизно від трьох до п'яти мільярдів доларів. Може бути й більше.

Про це заявив губернатор міста Марван Аббуд, передає ліванське видання LBCI.

За його словами, 250-300 тисяч людей залишилися без житла. Уряд вже оголосив збір пожертв для допомоги постраждалим. Також Ліван попросив медичну та гуманітарну допомогу у ВООЗ й низки країн.

Як пише CNN, Ліван вже вирішив виділити 100 мільярдів ліванських фунтів (1,8 млрд грн) на боротьбу з наслідками вибуху.

Також видання зазначає, що Франція відправить у Ліван два військові літаки, 55 фахівців та 15 тонн техніки. Крім того, 10 медичних працівників швидкої допомоги спробують якомога швидше доїхати до Бейрута для допомоги лікарням.

Напередодні, 4 серпня, у столиці Лівану Бейруті пролунав потужний вибух у порту. Вибухова хвиля поширилася в центрі міста й передмісті, пошкодивши будівлі та автомобілі. Зазначимо, у посольстві України в Лівані нам повідомили, що наразі інформації про постраждалих внаслідок вибуху українців немає. 

За останніми даними, внаслідок вибуху загинули понад сотня людей, ще приблизно 4 тисячі — постраждали. Серед потерпілих — 10 рятувальників.

Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.

Детальніше про потужний вибух у Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: