Прем’єр-міністр Лівану подав у відставку на тлі масових протестів

Прем’єр—міністр Лівану Саад Харірі подав у відставку на тлі протестів, які близько двох тижнів тривають у країні. У своїй телевізійній промові він заявив, що його рішення піти з посади було викликане бажанням протестувальників та розумінням того, як було б краще для країни.

Як передає Al Jazeera, Харірі визнав, що «опинився у тупиковій ситуації і мав вдатися до шокової події, аби змінити її». Заяву про відставку прем’єр направив на підпис президенту Лівану Мішелю Ауну. У відповідь на рішення Харірі сотні протестувальників вийшли на вулиці Бейрута — аби підтримати відставку прем’єра. Зміна влади в країні була однією з головних вимог протестувальників минулими тижнями.

«Для усіх моїх колег-політиків наша відповідальність нині полягає у тому, щоби захистити Ліван та підняти його економіку. Сьогодні є суттєва можливість, і ми не повинні втратити її», — додав Харірі.

Харірі тричі був прем’єром та очолював уряд національної єдності, до якого входили і його противники. Останні місяці стали для країни часом стрімкого економічного спаду, боргів та зростання цін.

На рішення Харірі піти у відставку вже відреагувала світова спільнота. Глава Німецького МЗС зауважив: сподівається, що це жодним чином не послабить стабільність в країні, адже «Подальший розвиток Лівану важливий і для нас, і лоя всього регіону». Він також висловив сподівання, що протести в країні будуть виключно мирними.

Нагадаємо, дитяча пісня Baby Shark стала символом протестів у Лівані після того, як мітингувальники заспівали пісню про акулу маленькому хлопчику, щоб він не злякався.

Протести в Лівані почались 17 жовтня після того, як уряд країни оголосив про запровадження збору на користування такими месенджерами, як WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Збір мав становити 0,20 долара на день. Пізніше уряд скасував це рішення, однак протести продовжились і були спрямовані проти корупції та уряду Лівану.