Премʼєр-міністр Пакистану Імран Хан стверджує, що теперішня політика Індії у Кашмірі має на меті змінити етнічний баланс у регіоні.

Про це голова уряду Пакистану написав у своєму Twitter.

«Я боюся, що ця ідеологія індуїстського верховенства, як нацистська щодо верховенства арійців, не зупиниться в Кашмірі; натомість це спричинить гноблення мусульман в Індії та врешті-решт призведе до нападу на Пакистан», — заявив Хан.

Він також вважає, що Індія пробує змінити демографічну мапу штату Кашмір шляхом етнічних чисток.

«Питання в тому, чи буде світ споглядати та умиротворювати, як це робили з Гітлером у Мюнхені?», — зауважив Хан.

Раніше повідомлялось, що Пакистан призупинив залізничне сполучення з Індією і заборонив прокат індійських фільмів у кінотеатрах на тлі зростання напруженості у відносинах між двома країнами через спірний регіон Кашмір.

Нагадаємо, на початку серпня 2019 року Індія скасувала особливий конституційний статус підконтрольної частини Кашміру, а також направила туди тисячі військових.

Суперечки за Кашмір між Індією та Пакистаном тривають вже понад півстоліття. У 1947 році у результаті розпаду колоніальної Британської імперії утворилися дві незалежні держави — індуїстська Індія та мусульманський Пакистан. Регіон Джамму і Кашмір, площа якого трохи менша за площу Великої Британії, на той час управлявся місцевим принцом — махараджею Харі Сінгхом. Той сповідував індуїзм та вирішив приєднати здебільшого мусульманський регіон до Індії.

Пакистан спробував зайняти територію, Індія на це відповіла силою. З того часу між двома країнами не спадає напруга. З 1989 року в Кашмірі триває повстанська боротьба проти правління Індії, жертвами якої стали щонайменше 40 тисяч людей.

Поділитись: