Прем’єр назвав суму держборгу України та розповів, що з ним робитимуть

Сукупний державний та гарантований державою борг України перевищує 90 мільярдів доларів (приблизно 2 трлн 364 млрд 931 млн гривень).

Про це 7 жовтня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, передає «Укрінформ».

За його словами, в уряду є стратегія зі зміни структури державного боргу. Кабмін планує збільшити власні внутрішні запозичення та зменшити частку зовнішніх запозичень.

Також Шмигаль розповів, що роботи з підготовки меморандуму з Міжнародним валютним фондом стосовно продовження програми stand by мають завершитися 7-8 жовтня.

Про деталі документа він не повідомив. Прем'єр також відмовився коментувати отримання траншу від МВФ до грудня 2021 року, пославшись на те, що переговори ще тривають.

В урядовому проєкті бюджету на 2022 рік прописали, зокрема, зменшення дефіциту бюджету до 3,5% та зменшення держборгу.

Транші МВФ та Україна

10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала 2,1 мільярда першого траншу.

Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року загальною сумою 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. Але ті два транші перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.

Минулого разу місія МВФ працювала в Україні з грудня 2020-го до лютого 2021 року, але поїхала, так і не погодивши виділення наступних траншів за програмою.

Після нинішньої роботи місії уряд сподівається отримати 750 мільйонів доларів другого траншу у листопаді або грудні 2021 року.