Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан не виключає ядерну війну з Індією через ситуацію в Джамму і Кашмірі.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу «Аль-Джазіра».

Він висловив розчарування реакцією міжнародної спільноти на рішення індійського уряду скасувати особливий статус штату Джамму і Кашмір і звинуватив владу Індії в геноциді. 

«Я проти війни, але заявляю прямо: коли воюють дві ядерні держави звичайною зброєю, завжди є ймовірність, що це переросте в ядерну війну», ─ сказав голова уряду Пакистану.

Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан
Фото:

Facebook / Imran Khan (official)

На запитання, чи він поділяє позицію свого міністра закордонних справ, що між ядерними сусідами може випадково спалахнути війна, він відповів: «Абсолютно».

5 серпня націоналістичний уряд Індії скасував 370-ту статтю індійської конституції. Вона гарантувала особливий статус у складі Індії штату Джамму і Кашмір, населення якого складає понад 12,5 мільйонів людей, 67% яких ─ мусульманської віри. Від початку серпня підконтрольна Індії частина Кашміру виявилась практично заблокованою: індійський уряд надіслав сюди додаткові війська та заблокував Інтернет і телефонний зв’язок.

Відтоді в штаті відбулося 722 протести, в ході яких постраждало 200 цивільних громадян і 415 правоохоронців. Спроби Пакистану, який контролює частину Кашміру Азад-Кашмір, привернути увагу ООН до дій Індії, інші держави не підтримали.

Поділитись: