Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зробив щеплення та доручив керівникам областей України розпочати інформаційну кампанію про користь вакцинації та небезпеку інфекційних хвороб.

Про це Гончарук повідомив у Facebook.

За його словами, зараз в Україні кожен другий дорослий не вакцинований від дифтерії, серед дітей щеплення зробили 65%. Водночас показники вакцинації проти кору, паротиту та краснухи значно вищі, наприклад, серед дітей до року — 76% вакцинованих, до 6 років — 87%.

«Чому така різниця? Бо минулого року після спалаху кору всі раптом побігли вакцинуватись», — зазначив очільник уряду.

Так, Гончарук на селекторній нараді доручив очільникам облдержадміністрацій «почати найширшу інформаційну кампанію про користь вакцинації та ризики поширення інфекційних хвороб через низький рівень вакцинації серед населення».

Також прем’єр наголосив, що в Україні, попри розповсюджені міфи, достатньо вакцин.

«Проблема в іншому — в деяких областях сьогодні є проблеми з обладнанням, в якому зберігають вакцини — використовують холодильники, яким вже понад 30 років! Близько 20% холодильного обладнання закупили ще до 2000 року», — пояснив він.

У зв’язку з цим Гончарук також доручив очільникам ОДА провести аудит умов та належного стану зберігання вакцин у своїх областях та прозвітувати про результати Міністерству охорони здоров’я.

Нагадаємо, станом на кінець жовтня в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії у 2019 році.

Водночас у МОЗ запевнили, що ситуація із дифтерією під контролем.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Дифтерія має смертельний результат в 5-10% випадків; вищий показник смертності спостерігається серед дітей молодшого віку. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Запобігти дифтерії можна за допомогою вакцинації, проте вакцина не гарантує повний захист від розвитку дифтерії при зустрічі зі збудником, але значно зменшує кількість важких форм хвороби.

Станом на 7 листопада 2019 року, в Україні з початку року на кір захворіли 58 276 тисяч людей.

У МОЗ України повідомили, що вакцини є у всіх регіонах. Якщо в окремому медзакладі вакцина відсутня, потрібно звернутися до управління охорони здоров'я Облдержадміністрації.

Кір — інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті. Спосіб запобігти ускладненням та смерті від кору — вакцинація.

Поділитись: