Прем'єрка Ісландії приєдналася до страйку через гендерний розрив в оплаті праці

Десятки тисяч жінок в Ісландії, зокрема прем'єр—міністерка Катрін Якобсдоттір, відмовилися працювати у вівторок, 24 жовтня.
Про це пише BBC.
«Квеннафрі», або жіночий вихідний день, був оголошений в Ісландії на знак протесту проти різниці в оплаті праці та насильства за гендерною ознакою. Через страйк особливо постраждають сфери, де жінки становлять більшість працівників, як-от охорона здоров’я та освіта.
Жінок і небінарних людей закликають відмовитися від оплачуваної та неоплачуваної роботи у вівторок, зокрема і від домашніх справ. Сьогоднішній страйк жінок стане першим з 1975 року, який триватиме повний день.
«Цього дня я не працюватиму, як і всі жінки», — сказала прем’єрка Ісландії. Вона додала, що уряд вивчає, як цінуються професії, де домінують жінки, порівнюючи зі сферами, де традиційно переважають чоловіки.
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) вже 14 років поспіль визнає Ісландію найкращою країною у світі щодо гендерної рівності.
Близько 90% жіночої робочої сили Ісландії оголосили страйк у 1975 році, намагаючись підкреслити важливість жінок для економіки. Це спонукало парламент країни ухвалити закон про рівну оплату праці наступного року.
Колишня президентка Ісландії Віґдіс Фіннбогадоттір у 2015 році розповіла BBC, що страйк 1975 року був «першим кроком до емансипації жінок в Ісландії», який проклав їй шлях стати першою жінкою, демократично обраною главою держави в 1980 році.
- Поділитися: