Рауль Хаджимба
Фото:

Сайт «президента» Абхазії

«Президент» окупованої Росією Абхазії Рауль Хаджимба погодився на відставку після акцій протестів опозиції та рішення «Верховного суду» про визнання недійсними попередніх виборів «глави держави».

Відповідну заяву Хаджимби зачитав колишній «прем’єр» Сергій Шамба, передає ТАСС. 

«Доводжу до вашого відома, що я складаю повноваження президента для збереження стабільності у країні», — процитував Шамба заяву «президента».

У коментарі «Интерфаксу» сам Хаджимба підтвердив цю інформацію. На запитання, чи братиме він участь у позачергових виборах, Хаджимба відповів: «Життя покаже».

Учасники акції протесту проти чинного «президента» із радістю зустріли новину про його відставку.

Не обійшлось й без «радісних» пострілів у повітря.

Раніше сьогодні, 12 січня, «ЦВК Абхазії» призначила позачергові вибори «президента» на 22 березня.

Також до Абхазії приїхав помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, який є куратором так званих «ЛНР» і «ДНР» від Кремля. Він має «врегулювати ситуацію» на окупованій грузинській території.

Раніше «Верховний суд» Абхазії скасував результати президентських виборів.

До цього, 9 січня, в окупованій Росією Абхазії сотні опозиційних протестувальників штурмували «адміністрацію президента» в місті Сухумі. Вони вимагали від «президента» Рауля Хаджимба піти у відставку.

Головною вимогою пікетувальників є визнання нелегітимними результати так званих виборів президента 8 вересня 2019 року. Тоді Хаджимба переміг у другому турі: за нього проголосували 47,39% виборців, а за іншого кандидата Алхаса Квіцінію — 46,17%. Протестувальники зазначають, що хоча Хаджимба набрав більше голосів ніж його опонент, по «закону» переможець повинен отримати 50% + 1 голосів всіх виборців, які проголосували.

Нагадаємо:

  • 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об'єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
  • 12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
  • 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
  • Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
  • Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії. 
  • Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Дивіться також спецпроєкт про Абхазію: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.

Поділитись: