Президент Петро Порошенко висловлюється за посилення відповідальності за порушення законодавчих і правових норм, в тому числі в архітектурі, стосовно людей з інвалідністю. Про це президент заявив на нараді з питань створення безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю.

«Ми ... розробили два надзвичайно важливі законопроекти, вони своєчасні і сучасні, які спрямовані на ліквідацію бар'єрів архітектурного середовища для осіб з інвалідністю. І не тільки на це, але і на посилення відповідальності за порушення законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю», — сказав Порошенко.

Глава держави відзначив, що необхідно також розробити модель, яка дозволить вирішити питання безперешкодного доступу людей з інвалідністю в будівлі старої споруди.

За даними Порошенка, в Україні 2 мільйони 630 тисяч людей з інвалідністю.

Представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, депутатка від ББП, пообіцяла, що законопроекти найближчим часом будуть внесені у парламент.

Раніше Порошенко запровадив 100 нових стипендій для дітей з інвалідністю

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де в Києві можуть розважитися діти з інвалідністю

Зазначимо, що українська інфраструктура продовжує залишатися непридатною для людей з інвалідністю. Зокрема, раніше повідомлялось, що житель Херсону 22 дні не виходив з квартири, бо не міг спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пекарня, де працюють люди з інвалідністю — Бізнес-план

У Києві до 2020 року планують встановити у підземному переході на Майдані Незалежності чотири ліфти для людей з інвалідністю.

ІДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: з ДЦП — до океану та в гори: як Фонд On 3 Wheels здійснює мрії людей з інвалідністю

Нагадаємо, український парламент підтримав законопроект, яким у 44 законах змінив термін «інвалід» на «людина з інвалідністю».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Школа для «кришталевої» Варвари: історія дівчинки з особливим діагнозом

Поділитись: