Житель Херсона В'ячеслав Шевченко 22 день не виходить з квартири, бо не може спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

Житель Херсона В'ячеслав Шевченко 22 день не виходить з квартири, бо не може спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

Про це чоловік повідомив Громадському.

В’ячеслав Шевченко зазначив, що в його будинку відключили ліфт 20 липня. Після цього він не виходить з квартири, бо не може спуститися з шостого поверху без ліфта.

В'ячеслав Шевченко. Фото: Facebook

Також у матері чоловіка є проблеми з колінами.

«Вона виходить раз на тиждень у магазин», — сказав В’ячеслав.

У житловому управлінні Херсона Громадському повідомили, що ліфт у будинку відключили, бо закінчився граничний термін експлуатації. Тепер необхідно провести експертизу та ремонт, якщо він знадобиться.

За словами інспектора житлового управління Петра Кречика, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку вже звернулося до міськради з проханням виділити кошти на експертизу та подальші заходи для введення в експлуатацію ліфта. На всю процедуру потрібно місяць-півтора, увесь цей час ліфт не працюватиме.

«Місяць-півтора, не раніше», — сказав інспектор.

На запитання, чи може житлове управління на момент відключення ліфта зробити умови для пересування людей з інвалідністю в будинку, відповіли, що не можуть. Інспектор вказав, що розміщення дерев’яних конструкцій на сходах «не передбачене законом».

В’ячеслав Шевченко також зазначив, що його багатоповерхівка за адресою 181а на вулиці Перекопській не пристосована для маломобільних груп.

«Він (будинок — ред.) зовсім не пристосований. Є лише саморобний пандус на першому поверсі», — сказав В’ячеслав.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Робота мрії: як улаштуватися людині з інвалідністю

У червні міська влада Києва заявила, що до 2020 року планують встановити у підземному переході на Майдані Незалежності чотири ліфти для людей з інвалідністю.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Невидимі»: фільм про людей з інвалідністю, феномен українських паралімпійців і боротьбу незрячих з чиновниками

 

 

Поділитись: