Президент Бразилії звільнив командувача армії після штурму урядових будівель прихильниками Болсонару
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва звільнив головнокомандувача армії після заворушень у столиці. У січні кілька тисяч прихильників колишнього президента Жаїра Болсонару вдерлися до будівель Конгресу, президентського палацу та Верховного суду.
Про це повідомляє AP.
У Збройних силах Бразилії повідомили, що генерала Хуліо Сесара де Арруда на посаді голови армії замінить генерал, який до цього очолював Південно-Східне військове командування.
Арруда був керівником військ з 28 грудня 2022 року. Президент Лула заявляв, що підозрює змову «людей зі збройних сил» у заворушеннях, які відбулися 8 січня. Пізніше він звинуватив розвідувальні служби у провалі через штурм урядових будівель.
«У мене склалося враження, що це був початок державного перевороту», — казав Лула про заворушення.
Помічники президента Бразилії повідомили про початок розслідування, щоб з’ясувати, хто відповідальний за те, що прихильникам Болсонару вдалося вдертися до будівель.
Лула заявляв, що хотів би підтримувати цивілізовані відносини зі Збройними силами Бразилії, але зазначив, що їх не можна політизувати.
«Ні я не хочу мати проблем зі Збройними силами, ні вони зі мною. Але ті, хто хочуть займатися політикою, повинні зняти форму, піти з посади і потім йти в політику», — казав президент.
Що за заворушення?
Прихильники Болсонару 8 січня увірвалися у будівлі всіх трьох гілок влади — президентського палацу, Сенату та Верховного суду. Це сталося приблизно через тиждень після інавгурації президента та представника «Робітничої партії» Луїса Інасіо Лули.
Лула, який вже керував країною з 2003 по 2010 рік, набрав 50,9% голосів порівняно з 49,1% у Болсонару.
Адміністрація ультраправого Болсонару раніше заявляла, що співпрацює з переданням влади. Проте сам політик відкрито не визнавав своєї поразки на виборах і поїхав з країни до США ще до інавгурації Лули. Тоді прихильники Болсонару й отаборилися у столиці.
Як зазначають ЗМІ, поліція, відповідальна за громадську безпеку в столиці, не зупинила натовп. А деяких правоохоронців помітили на фото у соцмережах: вони робили селфі та спілкувалися з демонстрантами.
Спецназ розігнав натовп сльозогінним газом і затримав близько 1 800 протестувальників лише після того, як Лула наказав уряду втрутитися у ситуацію.
Пізніше Болсонару заявив, що учасники акцій на його підтримку, які взяли штурмом урядові будівлі у столиці країни, порушили закон. У США також засудили масові заворушення у Бразилії.
- Поділитися: