Президент Чехії допустив відправлення військових до України: «Не обмежуватимемо себе там, де не потрібно»

Президенти Чехії та Франції Петр Павел та Емманюель Макрон у Празі, 5 березня 2024 року
Президенти Чехії та Франції Петр Павел та Емманюель Макрон у Празі, 5 березня 2024 рокуFacebook / Petr Pavel

Президент Чехії Петр Павел заявив, що виступає за пошук нових форм допомоги Україні, включно з можливим відправленням військових.

Про це він сказав під час пресконференції із французьким колегою Емманюелем Макроном, цитує його ČTK.

За його словами, йдеться не про відправлення бойових підрозділів, а, наприклад, про місію військових інструкторів.

«Україна, попри те, що зазнала нападу, все ще залишається суверенною державою, навіть якби на її території діяла навчальна місія, це не було б порушенням жодного міжнародного правила», — пояснив Павел.

Чеський президент впевнений, що Європа повинна відігравати більшу роль у стримуванні росії.

«Давайте не будемо обмежувати себе там, де не потрібно», цитує чеського лідера видання Novinky.

Що передувало?

Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у НімеччиніВеликій БританіїКанадіІспанії, Чехії, Польщі тощо.

Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».