Світ

Президент Еквадору: засновник WikiLeaks може залишити посольство у Лондоні

AP
Світ/Президент Еквадору: засновник WikiLeaks може залишити посольство у Лондоні
Зберегти
Вигляд
Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж може покинути посольство своєї країни в Лондоні, заявивши, що Велика Британія надала достатні гарантії того, що Ассанж не буде екстрадований. Таку заяву Морено зробив в інтерв'ю місцевому радіо, повідомляє AP.

«Дорога для Ассанжа чиста, щоб вирішити залишити посольство», — сказав Морено.

Водночас він додав, що Британія гарантує не екстрадувати Ассанжа до США лише, якщо американська прокуратура вимагатиме для нього смертну кару.

Морено не уточнив, чи змушуватме Ассанжа залишити посольство, але додав, що команда юристів засновника WikiLeaks розглядає майбутні кроки.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ассанж, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, може скоро його покинути через проблеми зі здоров'ям.

27 липня президент Еквадору заявив, що ніколи не підтримував діяльність засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні вже понад п’ять років. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Пов`язані новини