Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про відставку уряду республіки.

«Відповідно до статті 70 конституції Республіки Казахстан ухвалюю постанову: прийняти відставку уряду Республіки Казахстан. Тимчасово доручити виконання обов’язків прем’єр-міністра республіки на Маміна Аскара Узакпаєвіча» — йдеться в указі.

У документі Назарбаєв також розкритикував роботу казахського уряду. Зокрема він наголосив, що «уряду разом із Нацбанком не вдалося в повній мірі створити реальні стимули й інструменти для якісного зростання економіки», а також створити достатньо робочих місць у селах, надати можливості для розвитку малого та середнього бізнесу в країні та забезпечити належну соціальну підтримку малозабезпеченим групам населення.

У своїй заяві Назарбаєв повідомив, що планує сам запропонувати низку заходів щодо вирішення соціальних проблем а також «встановити контроль над коштами, які витрачаються не за призначенням».

Останні два тижні у Казахстані відбуваються масові протести: багатодітні матері виходять на акції з вимогою поліпшити якість життя їхніх родин.

З вересня 2016 року уряд Казахстану очолює прем’єр-міністр Бахитжан Сагінтаєв. Та, згідно з конституцією країни, формує його президент республіки: уряд підзвітний йому в межах терміну його перебування на посаді глави держави.

Поділитись: