Президент України Петро Порошенко повідомив, що наполягатиме, щоб Верховна Рада ухвалила закон про заміну податку на прибуток підприємств на податок на виведений капітал. Раніше у Міжнародному валютному фонді вимагали, щоб Україна відмовилась від цієї ідеї.

«Буду просити підтримки парламенту і щодо податку на виведений капітал, який має замінити податок на прибуток», — заявив Порошенко в інтерв’ю одному з українських телеканалів.

Він також повідомив, що виступає за подальше спрощення валютних операцій та покращення умов ведення бізнесу в Україні.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

20 грудня стало відомо, що однією з вимог Міжнародного валютного фонду до України щодо подальшої співпраці стала відмова уряду запроваджувати податок на виведений капітал у 2019 році, тобто у період дії нової кредитної програми.

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

Поділитись: