Економіка

Президент планує зустрітися з ключовими інвесторами України на економічному формі у Давосі

Адміністрація президента
Економіка/Президент планує зустрітися з ключовими інвесторами України на економічному формі у Давосі
Зберегти
Вигляд
Під час щорічного економічного форуму у Давосі, що відбудеться 22-25 січня 2019 року, президент України Петро Порошенко зустрінеться з членами Інвестиційної ради — найбільшими компаніями, які інвестують в Україну.

«Вони приїхали для того, щоб задекларувати свою рішучість в продовженні інвестувати в Україну», — повідомив Порошенко під час зустрічі з мешканцями міста Здолбунів у Рівненські області.

За його словами, капіталізація компаній, з представниками яких зустрінеться Порошенко, складає 1 трильйон доларів.

Водночас, президент повідомив, що останні російські санкції проти України, зокрема заборона на ввезення деяких видів товарів, лише стимулюють українських товаровиробників до розширення торговельної співпраці з ЄС.

«Половина українського експорту буде забезпечувати найбільший ринок світу — ринок ЄС», — заявив Порошенко.

Раніше повідомлялось, що Україна стала п’ятим найбільшим експортером агропродукції до ЄС.

29 грудня прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Пов`язані новини