Президент України Петро Порошенко «наполегливо порадив» голові Укрпошти Ігорю Смілянському переглянути власну зарплату та припинити звільняти листонош.

«Особисто від мене, наполегливо раджу певним чином переглянути власну заробітну плату. Сподіваюсь, що порада Президента буде почута», — заявив Порошенко під час зустрічі зі Смілянським.

Зазначимо, що відповідно до декларації Смілянського, його зарплата за минулий рік склала 3 958 541 гривню, тобто 329,8 тисячі гривень на місяць.

Водночас Порошенко заявив, що вважає недопустимим звільнення листонош у сільських районах, адже домігся виділення у бюджеті на 2019 рік 500 мільйонів гривень на потреби Укрпошти, для того, аби компанія не закривала своїх відділень у селах.

«Наказую вам припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день ці 500 млн грн дозволять вам забезпечити і відповідне підвищення зарплати, і захистити листонош, особливо в селах», — заявив Порошенко.

Після розмови з президентом голова Укрпошти повідомив, що планує підвищити розмір зарплат працівникам компанії у першому кварталі 2019 року. Водночас, він вважає, що виділені 500 мільйонів гривень з держбюджету покриють потреби Укрпошти лише протягом першого півріччя 2019 року.

Раніше повідомлялось, що Мінфін передбачив 500 мільйонів гривень додаткового фінансування Укрпошти у проекті бюджету на 2019 рік до другого читання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Реформа»: Укрпошта хоче закрити половину відділень. Уряд проти

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність. Пізніше, у коментарі Громадському, голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

«У середньому кожне (відділення) щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — повідомляв очільник Укрпошти.

Як повідомлялося, Укрпошта закриє частину відділень у невеликих селах та замінить їх на поштарів, що будуть пересуватись на автомобілях. В Укрпошті заявляли, що утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що виступає проти закриття відділень Укрпошти.

Поділитись: