У всіх своїх діях президент України «зв'язаний» або Верховною Радою, або Кабінетом міністрів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив експерт із конституційного права, викладач КНУ ім.Т.Шевченка Олександр Москалюк.

«Він дійсно самостійно впливає на Адміністрацію президента, яка повністю формується ним, і на Раду національної безпеки та оборони, яка є координаційним органом», — заявив експерт.

Водночас, Москалюк висловив думку, що РНБО скоріше дорадчий орган, оскільки всі його рішення оформляються через укази глави держави.

«Що стосується навіть міністра оборони та міністра закордонних справ, то їх звільнення потребує згоди парламенту. Тобто, фактично, Зеленський буде зв’язаний, весь цей час до парламентських виборів, ситуацією, яка буде мати місце у парламенті», — пояснив він.

Експерт також наголосив, що президент бере участь в призначенні очільників МЗС і Міноборони, але він не може привести їх на посади без рішення Верховної Ради.

Схожа ситуація, за словами Москалюка, і з призначенням голів ОДА, де «існує залежність від Кабінету міністрів».

«Це знову ж таки момент певного такого стереотипу і подачі інформації ЗМІ… От як у нас завжди звучить інформація? Президент звільнив голову ОДА чи президент звільнив голову районних чи державних адміністрацій області в кількості, там, п’яти осіб. Але, насправді, первинним суб’єктом завжди має виступати Кабінет міністрів. Тобто так само, в цій частині, Зеленський буде зв’язаний, по-суті, Кабміном», — наголосив експерт.

По Україні Центрвиборчком уже опрацював 90.83% електронних протоколів голосування у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський обганяє Петра Порошенка на понад 48%.

Поділитись: