Президент України доручив урядовій комісії питань розвитку малого бізнесу напрацювати законопроєкти, яким мають збільшити розмір граничного доходу, який дозволено отримувати фізичним особам-підприємцям на першій групі спрощеної системи оподаткування.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента.

«У двотижневий термін мають бути розроблені та внесені на розгляд парламенту законопроєкти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення ФОПів до першої групи спрощеної системи оподаткування, зокрема шляхом встановлення більшого розміру граничного обсягу їхнього доходу протягом календарного року, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, які можуть здійснювати такі суб’єкти господарювання», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, граничний розмір доходу ФОПів на першій групі спрощеної системи оподаткування в Україні складає 300 тисяч гривень на рік. Особи, які за рік отримують більші доходи, не можуть бути на першій групі спрощеної системи. Також ФОПам першої групи заборонено мати найманих працівників.

Окрім цього Зеленський доручив напрацювати законопроєкт про мораторій на перевірку ФОПів протягом 2 років.

15 жовтня відбулися консультації в Офісі президента, за підсумками яких Зеленський оголосив про запровадження дворічного мораторію на перевірку ФОПів (крім тих, які займаються ризиковими видами діяльності). Після консультацій переговорна група від підприємців повідомила про те, що вони не задоволені пропозиціями Зеленського.

20 вересня депутати ухвалили закони, які зобов'язують ФОПів використовувати касові апарати.

Поділитись: