Президент України Володимир Зеленський пропонує запровадити мораторій на перевірку фізичних осіб – підприємців (ФОП) усіх категорій, крім «ризикових», терміном на два роки.

Про це повідомили в Офісі президента після консультацій з представниками підприємців, депутатами об’єднання «За ФОПів» та представниками Кабінету міністрів щодо нових законів відносно ФОП.

Як зазначила заступниця керівника Офісу Президента Юлія Ковалів, електронні чеки для ФОПів запроваджуються з 2021 року. «Тому ті, хто лякають малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють», — сказала Ковалів.

Зі свого боку Зеленський сказав, що умови ведення бізнесу для малих підприємців «необхідно покращувати» і доручив запровадити мораторій на перевірки ФОПів на два роки — для всіх категорій, крім «ризикових», на зразок ювелірного бізнесу.

Також Державна податкова служба повинна надати вже з 1 січня 2020 року додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування всім охочим.

В Офісі також запропонували створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій з покращення умов для бізнесу.

«ФОПам фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу. А народні депутати з об’єднання «За ФОПів» уже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців. Зокрема, вони працюватимуть над переведенням у електронну форму звітності для ФОПів, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами», – додала Ковалів.

Зазначимо, що Зеленський вважає, що за допомогою ФОПів компанії уникають законних податків: «Усе що вони (уряд, ред.) хотіли — побороти корумповані схеми, я думаю вони на правильному шляху і це забезпечить нам вихід економіки з тіні», сказав президент під час спілкування з журналістами.

20 вересня депутати ухвалили закони, які зобов'язують ФОПів використовувати касові апарати.

Раніше повідомлялось, що ФОПи заборгували державі близько 6 мільярдів гривень податків.

Поділитись: