Прем’єр Афганістану Абдулла Абдулла та президент країни Ашраф Гані під час церемонії підписання безпекової угоди у Кабулі в вересні 2014-го
Фото:

EPA/JAWAD JALALI

Президент Афганістану Ашраф Гані та прем'єр-міністр Афганістану Абдулла Абдулала підписали угоду про розподіл влади у країні. Раніше вони обидва заявили про свою перемогу на президентських виборах та провели інавгурації.

Про це повідомляє Reuters.

Речник Ашрафа Гані заявив, що Абдулла очолить раду для мирних переговорів з радикальним рухом «Талібан». Членів команди Абдулли також включать до складу уряду.

Наразі невідомо, які міністерські посади доручать команді прем'єра. Речник президента заявив, що детальніша інформація буде згодом.

Президентські вибори в Афганістані відбулися 28 вересня 2019 року. Однак результати оголосили лише 18 лютого 2020 року, тобто через 5 місяців. Згідно з підрахунками Виборчої комісії країни, переміг на виборах Ашраф Гані, отримавши 50,64% голосів виборців. Його перемогу визнала світова спільнота.

Друге місце з 39,52% голосів, за офіційними даними, посів прем'єр Абдулла Абдулла. Однак він відмовився визнати результати виборів і вважає, що здобув перемогу.

Поділитись: