Президента Танзанії, який заперечував коронавірус, не бачили з 27 лютого. Кажуть, що він лікується від COVID-19 в Індії

Президент Танзанії Джон Маґуфулі стверджував, що вакциновані від коронавірусу люди насправді є носіями інфекції. Фото червня 2020 року
Президент Танзанії Джон Маґуфулі стверджував, що вакциновані від коронавірусу люди насправді є носіями інфекції. Фото червня 2020 рокуAP Photo/File

Влада Танзанії заперечує повідомлення ЗМІ про те, що президент країни Джон Маґуфулі, якого не бачили на публіці з 27 лютого, лікується в Індії від коронавірусної хвороби. Раніше Маґуфулі не раз заперечував COVID—19.

Про це 12 березня заявив прем’єр-міністр Танзанії Кассім Маджліва, повідомляє місцеве видання The Citizen.

Маджліва закликав танзанійців «зберігати спокій» на тлі закликів від опозиції й громадськості розповісти про самопочуття президента. «Ваш президент тут, здоровий, працює не покладаючи рук», — додав прем’єр.

Протягом останніх кількох днів в африканських ЗМІ й соцмережах поширювалася інформація, що 61-річний Маґуфулі вилетів до Індії для лікування від COVID-19 й перебуває в комі. Першим про це заявив 10 березня суперник Маґуфулі на президентських виборах 2020 року Тунду Ліссу.

Того ж дня кенійське видання The Nation повідомило, що один із лідерів африканських країн таємно перебуває в лікарні столиці Найробі на лікуванні від коронавірусної хвороби. Досі ні Індія, ні Танзанія офіційно не коментували ці чутки.

Маґуфулі не раз скептично висловлювався щодо коронавірусу. Навесні 2020-го він купував у Мадагаскару трав'яну настоянку, яка начебто лікує від COVID-19 (ВООЗ це заперечувала), а в січні цього року говорив, що Танзанія прожила рік без коронавірусу, «тому що бог усемогутній, а сатана завжди програє».

У травні 2020-го Маґуфулі заявив, що Танзанія «вільна від коронавірусу», і розпорядився припинити публікування статистики щодо нього. Через це, зокрема, МОЗ України вніс Танзанію до переліку країн «зеленої» зони, тому українці можуть вільно подорожувати до країни.

А втім, 21 лютого танзанійський президент закликав громадян носити захисні маски для зупинення поширення інфекції. Але рекомендують використовувати лише маски місцевого виробництва, бо імпортні, мовляв, не захищають достатньою мірою.