Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі поширила заяву щодо провалу парламентом конституційних змін про перехід до пропорційної виборчої системи.

Про це повідомляє грузинський «Перший канал».

«Перш за все, я хотіла б підкреслити, що, виходячи з напруженості і поляризації в нашій країні, збереження нашого спільного досягнення — стабільності, є моєю головною турботою і вимогою народу. Ми всі повинні поважати цю вимогу», — заявила вона.

Зурабішвілі закликала зберегти спокій до парламентських виборів наступного року.

«Залежно від політичної ситуації, своїх амбіцій або передвиборних розрахунків, різні партії в різних країнах вважають за краще певну виборчу систему. Громадськість меншою мірою залучена у формування цієї системи і, відповідно, тому менш обізнана. 

Дуже прикро, що так голосно озвучену ініціативу, яка відповідає рекомендаціям міжнародної спільноти, не змогли (або не захотіли) довести до кінця. Це призводить до негативної оцінки процесів, що відбуваються в нашій країні в той час, коли нам потрібна активна підтримка в усіх напрямках», — заявила вона.

За її словами, процеси в парламенті не є «непереборною складністю для країни або кінцем демократії», але слід утриматися від поглиблення напруженості і загострення поляризації. 

«Я закликаю владу і опозицію використовувати будь-яку можливість, щоб знайти спільну мову, поліпшити Виборчий кодекс і створити максимальні умови для чесних виборів. Я переконана, що існує ресурс для виходу з цього напруженого становища», — йдеться в тексті заяви президента Грузії.

Нагадаємо, у столиці Грузії, Тбілісі, 14 листопада розпочалися акції протесту через провал парламентом голосування за законопроєкт про перехід до пропорційної виборчої системи. Деякі мітингувальники ночували в наметах біля парламенту Грузії.

Поділитись: