За кандидата у президенти США Джо Байдена готові проголосувати 47% американців, а за Дональда Трампа — 45%.

Про це свідчить останнє опитування Harvard CAPS-Harris poll, яке отримало видання The Hill. 

Таким чином, різниця між двома основними кандидатами на президентських виборах скорочується. Якщо порівнювати із серпнем, то підтримка чинного президента США Дональда Трампа зросла на 3%. 

Водночас Байден втрачає свої позиції — у нього рейтинг знизився на 2%. Загалом, 38% виборців сказали, що вони не підтримують Байдена, а Трампа — 55%. 

Зазначається, що підтримка Трампа зросла через розв'язання проблем економіки — зокрема, зниження рівня безробіття. 

Як рахували?

Це зважена онлайн-вибірка, отримана з аналітичної групи Harris Poll. Опитування проводили з 22 по 24 вересня серед 1 314 зареєстрованих виборців. 

Його ініціював Центр американських політичних досліджень Гарвардського університету спільно з аналітично компанією Harris Poll. Опитування провели ще до новин про несплату податків Трампом, ось тут про це детальніше.

Що далі?

Сьогодні, 29 вересня, в університеті Case Western Reserve у Клівленді почнуться перші президентські дебати. Трамп і Байден обговорять результати своєї роботи, призначення судді Верховного суду США, ситуацію із коронавірусом, економіку, расові питання і насильство в американських містах, а також захист виборчого процесу.

Дебати триватимуть 90 хвилин, а кандидати отримають по 15 хвилин для аргументації по кожному з пунктів.

Що з виборами?

Вибори президента США призначені на 3 листопада. Передбачається, що рекордне число американців проголосує поштою через пандемію коронавірусу.

Поштове голосування проводиться в США вже протягом багатьох років. Дослідження показали, що фальсифікації при цьому траплялися вкрай рідко.

Дональд Трамп не раз висловлював невдоволення голосуванням поштою, заявляючи, що через нього майбутні вибори будуть «найбільш неточними». Він говорив, що його суперник-демократ Джо Байден переможе тільки в разі фальсифікацій, і припустив, що результати виборів будуть оскаржені у Верховному суді.

Поділитись: