Президент Петро Порошенко заявив про готовність відмовитися від чинного проекту змін до Конституції України щодо децентралізації, який пройшов перше читання у ВР.

Умовою подібного кроку голова держави назвав невиконання Росією мінських угод.

«Якщо Москва усе ж вирішить поховати мінські домовленості, ми повернемося до змісту змін до Конституції. Я жодним чином не планую прискорювати цей процес», - цитує Порошенка кореспондент hromadske.tv з Ради регіонального розвитку.

Президент уточнив, що прогрес у політичному врегулюванні конфлікту на Донбасі є умовою продовження конституційної реформи. Порошенко також сподівається, що депутати, які не підтримали проект у першому читанні, знайдуть аргументи «за» для второго читання.

Порошенко зауважив, що все одно наполягатиме на передачі частини повноважень від Києва регіонам за винятком окремих сфер.

«Я не допущу децентралізації в питаннях оборони, національної безпеки, боротьби з корупцією, забезпечення прав і свобод людини. З цього приводу буде проводитися централізована державна політика», - сказав він.

31 серпня ВР попередньо 265 голосами схвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни в частині децентралізації влади. Відразу після цього під парламентом почалися зіткнення між супротивниками цих змін та правоохоронцями.

hromadske.tv

/Фото: прес-служба президента

Поділитись: