Президент Петро Порошенко підписав закон «Про оцінку впливу на довкілля», доопрацьований Верховною Радою з урахуванням його пропозицій.

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про оцінку впливу на довкілля», доопрацьований Верховною Радою з урахуванням його пропозицій.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках 2 конфенцій:

- Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті;

- Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля;

Документом визначена сфера застосування оцінки впливу на довкілля, зокрема нафтопереробні та газопереробні заводи, теплові та атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автодоріг та гідротехнічних споруд морських і річкових портів.

Крім того, документом прописано відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також тимчасова заборона діяльності підприємств у разі порушення закону.

Нагадаємо, у травні учасники громадських організацій зібралися на акцію біля Верховної Ради і вимагали ухвалити екологічні закони.

Зокрема, мітингувальники вимагали підтримати законопроекти №2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля» та №6106 «Про стратегічну екологічну оцінку».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: