Президент Петро Порошенко виступив у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН.

Президент України Петро Порошенко виступив на Генеральній асамблеї ООН. Під час промови він розповів про ситуацію в анексованому Криму, про політв’язнів, які утримуються в РФ, та про війну на Донбасі.

Порошенко також засудив від імені України ядерні випробування в Північній Кореї та участь Росії у війні в Сирії.

Громадське виокремило головні тези виступу президента.

Про анексований Крим

«Кремль не виконує також тимчасові заходи, визначені Міжнародним судом ООН. Така неповага Росії до міжнародних зобов'язань має отримати належну відповідь з боку міжнародного співтовариства»

«Три роки війни з Росією призвели до того, що 10 тисяч людей загинуло, 7% території окуповано, 20% виробництва захоплено і знищено або просто вкрадені. Кремль обрав тактику збільшення людських страждань. Захоплений Крим перетворився на територію репресій. Міжнародне співтовариство має стежити за Кримом і запобігти геноциду спадкоємців і сучасних прихильників сталінської політики. Настав час створити групу друзів України, ми розраховуємо на підтримку наших партнерів».

«Мілітаризація Криму – це загроза. Україна засуджує маневри, які проводяться в окупованому Криму і на кордоні з Україною. У тому числі і «Захід-2017».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «У нас тут немає зелених чоловічків»: як відбуваються навчання «Захід-2017»

Про війну на Донбасі

«Ситуація на Донбасі залишається не менш драматичною, ніж у Криму. Було три спроби від України, три пропозиції зупинити вогонь: на Великдень, на збір урожаю і на 1 вересня. Але Росія продовжує поставки зброї і сил. Процес звільнення заручників зайшов у глухий кут. У чому вони винні? У них просто проукраїнська позиція. Згадайте Степана Чубенка, якого вбили 5-ма пострілами в голову за проукраїнську позицію. Багато заручників наразі утримуються в Росії».

«Що може робити Росія? Вкрасти землю, збивати літаки, катувати людей. Чи можна таке терпіти від члена Ради безпеки ООН?»

«Росія – це загроза. Росія має конфлікти з усіма сусідами. Росія не допомагає ООН. Росія підриває основи безпеки. Вона намагається обміняти мир в Україні на свободу України. Україна ніколи не піде на таку угоду. І співтовариство ніколи не піде на це».

Про миротворців на Донбасі

«Легалізувати і заморозити конфлікт назавжди — це мета РФ. Повномасштабна місія миротворців це єдине рішення. Миротворці повинні охопити всю територію, включаючи кордон з Росією. Це обов'язкова мета. Поки Росія поставляє війська і зброю через кордон, він має бути під контролем миротворців. Росії немає місця в місії миротворців. Миротворці повинні бути неупередженими».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Експертка-міжнародниця: «Миротворча місія може розгорнутися впродовж півроку»

Про Голодомор

«Автор Конвенції про запобігання та покарання злочину геноциду, прийнятої Генеральною асамблеєю ООН в 1948 році, назвав знищення української нації «класичним прикладом геноциду». Я закликаю держави-члени ООН вжити власне історичне рішення про визнання Голодомору актом геноциду».

Про ядерну загрозу

«Десятиліття Україна була учасником безпекового процесу. Країною, яка відмовилася від ядерного арсеналу, третього у світі, заради безпеки. Але і зараз ми виступаємо за роззброєння і заборону ядерних випробувань в КНДР. Ресурси повинні бути спрямовані на покриття інших потреб, а не створення ядерної зброї. КНДР має виконувати зобов'язання. Але наш заклик – провести розслідування. Тому що у розробці зброї в Пхеньяні може бути іноземна допомога».

Про війну в Сирії

«Ми звертаємо увагу на конфлікт в Сирії і ми стурбовані. Тому що Росія використовує окупований Крим як плацдарм для підготовки військ перед відправкою до Сирії. Вона використовує кримські порти, щоб направити в Сирію свої військові кораблі. Це потрібно припинити».

Про реформу ООН

«Щоб встигати за непередбачуваним світом, миротворчі зусилля ООН украй потребують реформування, як і вся система ООН. Ми вітаємо і повністю підтримуємо зусилля Генерального секретаря щодо розробки та імплементації всеосяжної, функціональної програми реформ ООН. Програми з правильним акцентом на зміцненні атмосфери миру і безпеки ООН»

«Надзвичайно важливе завдання – це захист цивільних осіб, належна увага має бути приділена фінансуванню авіації, передових розвідувальних і сучасних технологій. Україна вважає необхідною і реформу Радбезу ООН».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко закликав ООН якнайшвидше розгорнути миротворчу місію на Донбасі.

Раніше Порошенко обговорив з президентом Євроради розміщення миротворців на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: