Президент Португалії Марселу Ребелу ді Соза наклав вето на закон, який полегшував людям змінити свій гендер та ім'я в документах.

Президент Португалії  Марселу Ребелу ді Соза наклав вето на закон, який полегшував людям змінити свій гендер та ім'я в документах.

Про це повідомляє ВВС. 

Згідно з законом громадяни віком від 16 років могли б змінити свою гендерну приналежність та ім’я в документах без необхідності надавати медичний звіт. Станом на зараз мінімальний вік становить 18 років, а медичний звіт обов’язковий.

Ребелу де Соза звернувся до парламенту з проханням розглянути питання про підвищення мінімального віку до 18 років та залишити обов'язковий медичний огляд.

На думку президента, якщо особа у майбутньому планує хірургічно змінити стать, то було б доцільно отримати консультацію медиків.

Нагадаємо, парламент Португалії схвалив даний закон 13 квітня. Тоді депутатка Сандра Кунья заявила, що «це крок вперед у повазі фундаментальних прав людини».

13 квітня парламент Хорватії ратифікував Стамбульську конвенцію про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок, ухвалити цей документ.

24 березня президент США Дональд Трамп підписав документ, яким заборонив трансгендерам вступати на службу в армію. 

Раніше в Уругваї вперше в історії країни сенатором стала жінка-трансгендер.

Поділитись: