Політика

Президент Туреччини заявив про нову сторінку у відносинах із Росією

Політика/Президент Туреччини заявив про нову сторінку у відносинах із Росією
Зберегти
Вигляд

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає свій майбутній візит до Росії історичним, а зустріч із Владіміром Путіним має відкрити нову сторінку у відносинах країн.

 «Це буде історичний візит, новий початок. На переговорах з моїм другом Владіміром, я вірю, буде відкрито нову сторінку у двосторонніх відносинах. Нашим країнам належить багато зробити разом», – сказав Ердоган в інтерв’ю російському агентству ТАСС.

Він зазначив, що нова сторінка у двосторонніх взаєминах передбачає співпрацю у військовому напрямку, в сферах культури та економіки. Зокрема, йдеться про озвучений раніше план довести товарооборот між Росією і Туреччиною до 100 мільярдів доларів.

«Наші країни - ключові гравці регіону, і вони мають дуже багато зробити разом. Саме з таким переконанням я прибуду до Російської Федерації», – сказав турецький лідер.

Візит до Росії – перша закордонна поїздка турецького президента з часу невдалої спроби військового перевороту у Туреччині 15 липня, пише Daily Sabah.

Ердоган при цьому відзначив підтримку Путіна після перевороту на противагу критиці ЄС.

«Путін не критикував мене за кількість відсторонених содатів і чиновників, коли телефонував мені висловити співчуття», – сказав він в інтерв'ю Le Monde.

Нагадаємо, зустріч турецького і російського президентів у Москві відбудеться 9 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

У Туреччині в ніч на 16 липня відбулася спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався. Внаслідок спроби перевороту загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. 

Пов`язані новини