Президент взявся за українських олігархів (огляд преси)

default/Президент взявся за українських олігархів (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Президент взявся за українських олігархів. Але президентська кампанія не повинна дестабілізувати економіку країни», – зауважує The Financial Times. «У Києві вірно наголошують, що ті, хто найбільше виграв від посткомуністичного переходу України – повинні в майбутньому грати за правилами та зробити справедливий внесок у відбудову країни. Але пан Порошенко, який сам є олігархом, повинен рухатись обережно. Дії влади проти олігархів повинні бути справедливими та прозорими. Вони не повинні зводитись до переділу активів на користь інших магнатів. І в жодному разі не повинно бути, що ті хто при владі – отримують особисту вигоду. І найголовніше, такі дії не повинні штовхати до політичного та бізнес протистояння, яке повалить останній прозахідний уряд після помаранчевої революції 2004-го року», – пише газета.

«Пошукові служби ідентифікували рештки 296 із 298 людей, які загинули внаслідок атаки на літак Малазійських Авіаліній минулого липня на сході України. Повідомив у вівторок міністр закордонних справ Нідерландів. Берт Кундерс, країна якого втратила найбільше громадян серед тих, хто був на борту рейсу з Амстердаму до Куала-Лумпур, також сказав, що слідчі досягли хорошого прогресу з інших аспектів розслідування того, як лайнер було збито», – повідомляє The New York Times. «Кундерс сказав, що слідчі планують завершити свій звіт до жовтня. За його словами, навіть не знаючи про те, хто є відповідальним за катастрофу, представники Нідерландів вже почали консультації з іншими країнами щодо того, як покарати можливих винуватців трагедії».  

«Росія витратить у цьому році 643 мільйони євро на підтримку ЗМІ саме у той час, коли Євросоюз робить спроби відбити її кампанію дезінформації довкола війни в Україні. Про таку суму президент Путін сказав учора на зустрічі з лояльним до нього Загальноросійським Народним Фронтом», – повідомляє EUObserver. «Група з 10-и країн Євросоюзу – середи них балтійські та скандинавські держави, Німеччина, Нідерланди та Велика Британія – також виступають за фінансування з боку ЄС незалежних російськомовних ЗМІ. Але Єврокомісія планує витратити в цьому році тільки 10 мільйонів євро в рамках просування політики «Східного партнерства». У міжнародної служби ЄС немає додаткових грошей для нової комунікаційної команди, яка налічуватиме від двох до п’яти осіб. Одна з них – із Великої Британії. І зарплату платитиме та країна, звідки працівник родом».

«Слова дипломатів сказані із добрих намірів є найбільш небезпечною формою пропаганди», – вважає Джуліан Рейчелт, головний редактор Bild Онлайн, на сторінці Politico. «Називаючи конфлікт в Україні як «bürgerkrieg», тобто громадянська війна, є хорошим прикладом. Більшість німецьких видань, у томі числі і моє, саме так робить. Але в Україні не має громадянської війни. Цей термін прямо запускає путінська пропагандистська машина, яка показує війну як внутрішнє питання України, але не як акт агресії. Називати такі дії «громадянською війною» – це значить принижувати націю, яку атакували, принижувати наших читачів та нашу професію. У наших публікаціях – не місце для мови пропаганди. Пропаганда продовжує війни. Пропаганда є притулком для вбивства. Пропаганда руйнує свободу преси».