УКРАЇНА

Президент з фракцією БПП обговорив декларування антикорупціонерів

10 квітня, 2017 21:21
УКРАЇНА/Президент з фракцією БПП обговорив декларування антикорупціонерів
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко обговорив з депутатами фракції БПП зміни до закону, які зобов'язують антикорупційні громадські організації подавати електронні декларації

Президент Петро Порошенко обговорив з депутатами фракції БПП зміни до закону, які зобов'язують антикорупційні громадські організації подавати електронні декларації.

Про це заявила представник президента у парламенті Ірина Луценко після засідання фракції БПП, передає кореспондент Громадського.

«Президент висловив свою позицію стосовно того, представників яких громадських організацій буде запропоновано декларувати свої статки, а щодо яких ці питання будуть зняті», — сказала Луценко.

За її словами, в робочу групу щодо вирішення питання про декларування ГО від Адміністрації президента запропонували заступника глави АП Дмитра Шимківа.

«Було запропоновано обов'язкове декларування для тих осіб, які входять до комісії з обрання чиновників 1-3 категорії на певні посади», — зазначила Луценко.

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування ГО.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Зазначимо, що депутатка від фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол раніше пропонувала запровадити е-декларації і для окремих представників медіа, а саме для засновників та головних редакторів. Однак така пропозиція була виключена з поправок.

Членкиня громадської ради при НАЗК Олександра Дрік назвала це рішення порушенням принципів антикорупційного законодавства. 

Також повідомлялось, що посол Британії закликає переглянути подання е-декларацій представниками ГО.

Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International закликала українську владу скасувати вимогу для антикорупційних активістів та їх контрагенів подавати е-декларації.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини