Президент Зімбабве Роберт Мугабе не залишає своєї посади.

Президент Зімбабве Роберт Мугабе не залишає своєї посади.

Про це він заявив у прямому ефірі національного телебачення.

У своїй промові він поклявся залишитися на посаді, незважаючи на посилення тиску на нього.

Мугабе сказав, що він буде головувати у конгресі правлячої партії у грудні.

Раніше видання Reuters повідомило, що Роберт Мугабе погодився піти у відставку з посади президента Зімбабве через кілька годин після усунення з посту голови правлячої партії.

Раніше правляча партія Зімбабве висунула Роберту Мугабе ультиматум. Колишні однопартійці вимагають від Мугабе упродовж 24 годин піти у відставку. Але Мугабе заявив, що оголосив про голодування.

Роберта Мугабе усунули з поста голови правлячої партії. На його місце призначили віце-президента Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе звільнив два тижні тому.

Раніше Мугабе відмовився піти у відставку після заклику опозиції.

У ніч на 15 листопада військові Збройних сил Зімбабве взяли під контроль державну телерадіокомпанію ZBC, а також парламентські й урядові будівлі в столиці країни місті Хараре.

Військові заявили, що «ситуація в країні перейшла на інший рівень», водночас заперечили захоплення влади шляхом перевороту й додали, що президент Мугабе та його родина «перебувають у безпеці та їм нічого не загрожує».

Напередодні Мугабе звільнив віце-президента країни, побоюючись конкуренції на загальних виборах, що мають пройти у 2018 році.

Мугабе очолює Зімбабве як президент з 1987 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки на вулицях, арешт президента і заперечення перевороту: що відбувається в Зімбабве.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile