Прибирати затонулий танкер «Делфі» з одеського пляжу буде підрядник, з яким укладе контракт Адміністрація морських портів України — судновласник втратив це право після 20 липня.

Про це журналістам повідомив виконувач обов'язків голови АМПУ Олександр Голодницький, передає «Укрінформ».

Зараз на пляжі продовжує працювати підрядна компанія, яку обрав судновласник, але АМПУ має зупинити ці роботи, оскільки термін, який капітан Одеського порту виділив судновласнику на евакуацію танкера, сплив рівно тиждень тому.

АМПУ розпочне вибір компанії-підрядника за спрощеною процедурою, коли матиме висновок експертної комісії ДСНС України щодо визнання події надзвичайною ситуацією місцевого рівня. 

«Потрібно буде 20 днів для перемовної процедури з учасниками тендеру на виконання робіт і вибору переможця. Ще 10 днів знадобиться на можливе оскарження рішення й укладення договору між АМПУ та компанією-переможцем», — зазначив Голодницький.

За його словами, підрядник від АМПУ має розпочати роботи до вересня. Про точні терміни підняття «Делфі» можна буде говорити після підписання договору.

«Я орієнтую себе та своїх підлеглих щодо підписання контракту на 15-25 серпня. Це з усіма процедурами та переговорами, якщо процедура не буде оскаржена. Не думаю, що вона може бути оскаржена — це занадто публічно. Хто буде переможцем, який спосіб він обере, та інші деталі, ви побачите в договорі», — заявив Голодницький.

За підрахунками фахівців, стартова ціна виконання робіт з видалення танкера з місця аварії складає 24,6 млн грн. Судновласник в обов’язковому порядку буде зобов'язаний відшкодувати вартість робіт та завдані збитки.

Нагадаємо, 25 липня вчергове завершилася невдачею спроба підняти на кіль танкер «Делфі». Невдалі спроби підняти танкер також відбулися 18 та 24 липня.

26 липня з «Делфі» знову вилились нафтопродукти. Площа забруднення сягнула близько 100 квадратних метрів. Екологічна інспекція має перерахувати збитки, завдані судновласником.

Поділитись: