У 2019 році 476 тисяч немовлят померли в перший місяць життя через погіршення здоров'я, яке пов'язують із забрудненням повітря.

Про це йдеться у дослідженні фахівців Міжнародного інституту впливу на здоров’я та Інституту показників і оцінки здоров’я. 

Дослідники ще повністю не вивчили вплив забрудненого повітря на немовлят. Але шкоду такого повітря порівнюють зі шкодою від куріння під час вагітності. Так, забруднене повітря та куріння впливають на розвиток плоду в матері, що може призвести до передчасних пологів та низької ваги у дитини під час народження.

Найбільше смертей новонароджених через низьку якість повітря зафіксували в Індії — там померли 116 тисяч немовлят, у Нігерії — 67 900 немовлят, Пакистані — 56 500 немовлят, Ефіопії — 22 900 та Демократичній Республіці Конґо — 12 700 немовлят.

Натомість в Україні за минулий рік зафіксували смерть 91 немовляти через забруднення повітря, у Польщі — 50 немовлят, у Білорусі — 12 та в Румунії — 39.

Забруднення повітря вдома

Дві третини смертей (64%) новонароджених через забруднення повітря, пов'язані з забрудненням вдома. Решта смертей пов'язані з забрудненням твердими частинками — PM 2,5, що утворюються внаслідок горіння.

Так, новонароджені з Африки на південь від Сахари та Південної Азії, де поширене приготування їжі на твердому паливі, мають більше ризиків померти через забруднення повітря. Так, в Африці 80% смертей новонароджених із 236 тисяч пояснюються забрудненням повітря вдома.

Як вираховували, що смерть пов'язана з забрудненням повітря?

У дослідженнях до 2019 року науковці враховували лише інфекції нижніх дихальних шляхів як вплив на здоров'я дитини забруднення повітря. Проте в цьому дослідженні також враховували низьку вагу під час народження та передчасні пологи для ширшого розуміння, як впливає низька якість повітря.

Поділитись: